„Gierkówka” S8 prawie jak nowa

Kategoria: Uncategorized
opublikowany: 2012-10-22 o godzinie 07:50

www.tvn24.pl

Kończy się gruntowny remont „Gierkówki”. Remont odcinka między Piotrkowem a Rawą Mazowiecką aż do Radziejowic miał zakończyć się przed Euro 2012. Tego terminu nie udało się dotrzymać, ale teraz ma być już lepiej.

Choć droga jest już wyremontowana, to jeszcze znajdują się na niej sprzęty ograniczające swobodną jazdę. Kierowcy natrafią jeszcze na szereg utrudnień, barierek czy zwężeń. Wszystkie urządzenia pozostawione po remoncie mają jednak zniknąć z drogi w przeciągu kilku dni. Drogowcy zapewniają, że do 1 listopada na S8 nie będzie ani jednej barierki.

Na słynnej „Gierkówce” zmieniono nawierzchnię z asfaltowej na betonową, która ma być trwalsza. Nie wszyscy kierowcy są jednak zadowoleni z tej zmiany. Wielu z nich narzeka na twardośc podłoża, które powoduje większe trzęsienie pojazdu.

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Na tym odcinku S8 często dochodziło do groźnych wypadków. Właściwie nie ma już żadnych skrzyżowań bezpośrednich. Zastąpiono je skrzyżowaniami bezkolizyjnymi.

– Do tej pory były tam dziesiątki, a może nawet i setki skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, z których kierowcy wyjeżdżali na bardzo ruchliwą i niebezpieczną drogę – skomentował sytuację na „Gierkówce” Maciej Zalewski z GDDKiA. – Kierowcy ignorowali ograniczenia, co skutkowało dramatycznymi i ciężkimi wypadkami. W tej chwili tego nie będzie – zapewnił.

« wróć